Kiekvienas nori, kad jo būstas būtų patogus ir jaukus, tiesa? Na, o skandinaviškas dizainas neabejotinai padės jums įgyvendinti šią svajonę. Jis skirtas tiems, kurie mėgsta paprastą apdailą. Tiems, kurie ir jaučiasi ramūs ir atsipalaidavę dėl harmoningos subtilios nuotaikos. Ir tiems, kurie mėgsta viską, kas balta ir šviesu. Tai skirta švęsti stulbinantį stilių – skandinavišką stilių. Šiame straipsnyje suskirstysime skandinaviško interjero dizaino bruožus, kad galėtumėte rasti šaunių būdų, kaip jį pritaikyti savo namuose. Tačiau pirmiausia atsakysime į keletą dažniausiai užduodamų klausimų apie skandinavišką stilių. Taigi, pasiruoškite sužinoti viską apie skandinavišką interjero dizainą.
1 Ryški šviesa
Šiame stiliuje puoselėjamas šviesumas. Pati natūrali šviesa yra svarbus šio stiliaus bruožas. Taigi, skandinaviškame dizaine pabrėžiama šviesos šaltinių įvairovė ir šviesių atmosferų diferenciacija. Skandinaviškose erdvėse naudojami dideli langai, pro kuriuos patenka daug natūralios šviesos. Taigi, jei gyvenate šalyje, kurioje nuolat būna šviesu, jūsų dizainas puikiai tiks. Jei ne, tuomet sluoksniuotas dirbtinis apšvietimas gali būti puikus papildymas. Pavyzdžiui, šaunus pakabinamas šviestuvas virš galvos, užduočių apšvietimas, stalinės ir grindų lempos. Jie suteiks jūsų skandinaviškam interjerui papildomos šilumos ir matomumo, kuriuo didžiuojasi šis stilius. Galiausiai nepamirškite, kad jūsų šviestuvai turi būti praktiški, paprasti ir neutralūs, kad puikiai derėtų prie kuriamos jaukios nuotaikos. Todėl jie turi būti tokių pat švarių linijų kaip ir likęs jūsų interjeras.
2 – prislopintos spalvos
Norint tobulai sukurti skandinavišką spalvinę schemą, reikia rinktis neabejotinai prislopintas ir santūrias spalvas. Pavyzdžiui, balta, pilka, juoda ir ruda spalvos dažnai persipina tarpusavyje, sukurdamos švarų ir raminantį vaizdą. Dėl to erdvės iš tikrųjų atrodo erdvios, paprastos ir subtilios. Kai kurie dizaineriai taip pat pristatė kitų pop spalvų, pavyzdžiui, dulkėtų rausvų ir sodrios jūros žalumos, kaip papildomus akcentus. Verta paminėti, kad spalvingas skandinaviškas stilius greitai tampa „naujuoju šiaurietiškuoju“ – daugelis mėgėjų linksta į drąsesnę paletę, kartu išlaikydami tą pačią neutralią paletę. Todėl sodrūs brangakmenių tonai ir žemiški atspalviai, tokie kaip terakotos ir rūdžių rožinė, keičia švelnius pastelinius atspalvius, kad įneštų šilumos ir asmeniškumo. Tipiškose skandinaviškose erdvėse sienos paliekamos baltos, todėl jose gali sužibėti baldai ir meno kūriniai. Apsilankykite šioje svetainėje ir parsisiųskite mėgstamą skandinaviškų spalvų paletę.
3 minkštos tekstūros
Skandinaviškas stilius neabejotinai apima minkštas tekstūras ir natūralias medžiagas. Kalbant apie grindų dangą, skandinaviškam dizainui patiks medis, bet ne bet koks. Laikantis jų šiltos ir jaukios temos, dažniausiai naudojama šviesi mediena, pavyzdžiui, bukas, uosis ir pušis. Visur gali būti naudojamos kitos minkštos tekstūros ir tekstilė. Tai gali būti: avikailiai, vilnos ar moherio užvalkalai. Jie ne tik sukuria jaukumo pojūtį, bet ir suteikia vietai dar vieną vizualinio įdomumo sluoksnį. Paskutinis patarimas, kurį galite naudoti kurdami dizainą, yra tekstūrų sluoksniavimas, kad sušvelnintumėte vaizdą ir pridėtumėte įdomumo. Aiškiau tariant, kai tik įmanoma, pridėkite įvairių tekstūrų antklodžių, pagalvėlių ir kilimėlių. Taigi vasarą apsvarstykite lengvesnes medžiagas, pavyzdžiui, liną. Tačiau žiemą pabandykite įvesti vilnonius megztus gaminius, kad sukurtumėte šiltą nuotaiką.
4 gyvybingi raštai
Šiam stiliui būdingi dviejų tipų raštai – tradiciniai ir modernūs. Tradiciniai raštai paprastai būna paprasti, botaninės iliustracijos, simetriško stiliaus. Tačiau šiuolaikiniuose skandinaviškuose raštuose paprastai būna drąsių spalvų maketai ir grafika, kuri gražiai kontrastuoja su šviesiu fonu. Be jų tipo, raštai taip pat gali būti įgyvendinami įvairių formų ir pavidalų. Šiuos raštų pasiūlymus galite pritaikyti gyvybingame sienų paveiksle, akinančiame namų aksesuare ar net kaip gyvą baldų priedą.
5-geometriniai baldai
Skandinaviškas baldų stilius apima natūralaus medžio paviršius, kurie turi funkcionalias geometrines pagrindines formas. Vienas labai paplitęs bruožas – kompasinės kojos; jų rasite kėdėse, staluose ir bufetuose. Baldų audiniai dažnai būna kailio optikos, medvilnės, lino ir ryškios zomšos. Spalvos dažniausiai būna vilnos baltos arba smėlio spalvos, sumaišytos su kita pasteline spalva, pavyzdžiui, šviesiai mėlyna, mėtų arba rožine. Pagalvėlės ir kilimai dažnai turi tipiškus motyvus ir raštus, kurie kontrastuoja su prislopintu reginiu ir suteikia stimuliuojantį reginį. Galiausiai, kadangi skandinaviški namai skirti suteikti emocinį komfortą ir praturtinti žmogaus gyvenimą, todėl neretai juose derinami seni ir nauji baldai, kad suteiktumėte namams trokštamą jaukumo jausmą.